Aglaia / Blog / Článok: Svadobné topánky – krása a pohodlnosť v jednom
Svadobné topánky – krása a pohodlnosť v jednom

Svadobné topánky – krása a pohodlnosť v jednom

My ženy zvykneme byť nervózne z rôznych dôvodov. Nekúpili sme to, pre čo sme išli do obchodu, sme hladné, chlap neumyl riad, ale podráždiť nás dokáže napríklad aj to, keď nás tlačia topánky, najmä tie na opätku. Svadobný deň je plný stresu, nervov a nevyspytateľných udalostí. Pohodlné topánky sú preto práve v tento deň na veľmi dôležitom mieste.  

Kde zohnať pohodlné topánky na svadbu?

V dnešnej dobe existuje veľa obchodov, ktoré ponúkajú slávnostnú obuv v rôznej cenovej kategórii. Čo však s tým, keď mám širšiu nohu a v bežných obchodoch sú dostupné len štandardizované veľkosti? Čo ak mám nohu vo veľkosti 42 a môžem si kúpiť iba „babičkovské“ sandále s okrúhlymi špičkami? Vtedy prichádza rad na topánky na mieru. 

Spoluprácu s firmou Witt, ktorá šije moderné topánky na mieru, sme začali pred 6 rokmi a trvá dodnes. Hlavnou výhodou na mieru ušitej obuvi je skutočnosť, že si môžete vyskladať každý kúsok na topánke a čo je najdôležitejšie, odmeriame vám dĺžku aj šírku nohy, podľa ktorých následne topánky ušijeme. Lodičky alebo sandále vám tak budú sedieť ako uliate a vy sa nemusíte obávať, že by sa vám počas nosenia náhodou vyzuli na schodoch pri úteku pred neznámym džentlmenom. 

U nás v svadobnom salóne Aglaia v Bratislave si môžete vyskúšať rôzne modely topánok a zvoliť taký, v ktorom sa cítite najpohodlnejšie. Samozrejme, poskytujeme aj poradenstvo pri výbere topánok. Na západnom Slovensku sme jediný salón, ktorý šije topánky na mieru Witt, a preto máme zákazníčky aj z Trnavy, Žiliny, Nitry a ďalších podobných lokalít.  

Dodanie topánok šitých na mieru trvá 8 – 10 týždňov. Na ich objednanie je teda potrebné myslieť v dostatočnom predstihu, a to najlepšie hneď po výbere šiat, aby ste ich mali možnosť ešte pred svadbou či inou spoločenskou akciou rozchodiť a aby ste netŕpli, či vám do termínu stihnú prísť.  

Pohodlné svadobné topánky s otvorenou špičkou

Čo všetko si viem vyskladať na topánkach?

Najprv si vyberáte základný model topánky. Lodička, sandálka, topánka otvorená zo strán, topánka otvorená iba z jednej strany, s okrúhlou, špicatou, otvorenou či zatvorenou špičkou... Voľba je len na vás. Otvorené špičky majú rôzne vykrojenia od jemných cez hlbšie až po rôzne vykrajované a prekladané modely. Dôležité je vedieť aj to, či sa vám pohodlnejšie chodí v topánkach na platforme alebo sa cítite istejšie, keď máte nohy nižšie pri zemi.

Výška opätku predstavuje pre nás ženy ten najdôležitejší aspekt pri výbere topánok. Veľakrát pochybujeme o tom, či vydržíme na takom alebo onakom podpätku. Sú ženy, ktoré chodia bežne do práce v 8 – 10 cm opätkoch, ale drvivá väčšina si ich obúva len príležitostne. Svadba je presne taká príležitosť, kedy potrebujete topánky na nižšom a hrubšom podpätku. Pri topánkach na mieru si viete zvoliť opätok od 1 cm až po výšku 10 cm. Pri každej výške takisto existuje niekoľko typov. Podpätky môžete ponechať v základných farbách (biela, kapučíno, čierna) alebo ich viete dať ptiahnuť rôznymi materiálmi. Pri výbere máte možnosť aj strieborného či zlatého opätku. 

Základný model topánky dotvára zapínanie. Väčšinou sa dáva iba pri topánkach otvorených z bokov, ale môžete si ho dať urobiť aj na lodičku. Zapínanie je v tomto prípade skôr vecou vkusu, ale aspoň máte istotu, že vám noha nevypadne. Na výber máte množstvo typov zapínaní, ako napríklad obyčajné zapínanie cez priehlavok, krížové zapínanie, tanečné zapínanie, jednoduché zapínanie alebo dvojité zapínanie okolo členka či rôzne ozdobné typy zapínania s kamienkami. Najpohodlnejšie a najpraktickejšie na nosenie je krížové zapínanie, ktoré pekne drží celú nohu, hoci je topánka otvorená z bokov. 

Farba a materiál topánky nám uzatvárajú hlavnú časť výberu, kedy si už vieme predstaviť, ako ich doladíme a ako asi budú vo finále vyzerať. Na výber máte množstvo farieb a typov materiálov ako ekokoža, semiš, lakovka či rôzne textílie. Farebné odtiene sú od svadobných (zlaté, strieborné, nude) až po rôznofarebné, ktoré môžete využiť na akúkoľvek príležitosť. Topánky si môžete dať potiahnuť aj vlastným materiálom

Po voľbe farby a materiálu máme za úlohu doladenie farby opätku a výber aplikácií. Topánky môžu ostať hladké a čisté, vďaka čomu ich viete využiť na viacero príležitostí, svadieb, osláv, plesov alebo ich môžete vyzdobiť špecificky. Fantázii sa medze naozaj nekladú. Ponúkame rôzne brošne, mašle, prívesky, ozdoby na päty, špičky a pracky. 

V tejto fáze doladíme farbu podrážky (biela, kapučíno, čierna) podľa vybraných materiálov na topánke. Nakoniec nohu obkreslíme na papier a zmeriame dĺžku a šírku nohy, ktorú následne zaradíme do tabuľky. Výhodou topánok šitých na mieru je to, že sa dajú vyrobiť aj pol čísla. Dôležité je však vyskúšať si rôzne typy topánok v salóne, pretože väčšinou nesedí tá istá veľkosť napríklad pri okrúhlej a špicatej topánke alebo pri otvorenej a zatvorenej špičke. 
Svadobné topánky si nevesty väčšinou vyberajú tak, aby ich mohli využiť aj neskôr. U nás si k vašim topánkam šitým na mieru môžete dať vyrobiť tiež kabelku z toho istého materiálu. Máme 2 typy listových kabeliek a jeden typ na bežné nosenie. Výhodou listových kabeliek je ich praktický odopínateľný remienok. 

Svadobné tylové topánky s krížovým zapínaním pre pohodlné nosenie

Z čoho sú topánky vyrobené a ako dlho mi vydržia?

Topánky sú ušité z ekokože, čo predstavuje materiál vlastnosťami podobný pravej koži, avšak vyrobený zo syntetických materiálov. Ekokoža sa veľmi pekne prispôsobí na vašu nohu, vďaka čomu sa v topánkach budete cítiť maximálne pohodlne. Tento materiál sa na rozdiel od pravej kože dá vyrobiť v rôznych farbách a ľahšie sa zdobí, čo sa o pravej koži povedať nedá. Preto je ideálny pre slávnostné topánky. 

S topánkami na mieru pracujeme už 6 rokov a zatiaľ nám ich nikto nereklamoval z dôvodu zničenia. Naše topánky v salóne po 2 rokoch síce vyzerajú mnohokrát ošúchane, napríklad na remienkoch, ale to je spôsobené tým, že sa niekoľkokrát denne zapínajú a skúšajú. Pri bežnom nosení a správnej starostlivosti vám tak môžu pokojne vydržať i niekoľko rokov v závislosti od použitých materiálov.

Pohodlné ružové lodičky na svadbu aj bežné nosenie

Dajú sa topánky na mieru reklamovať?

Pri objednaní topánok spolu vypisujeme rezervačnú zmluvu. Jej podpísaním súhlasíte s tým, že v prípade zrušenia tejto zmluvy po objednaní nebude vrátená záloha, ktorú ste uhradili, nakoľko ste si topánky vyskladali podľa seba na mieru. Nevratná záloha tvorí cca 60 % z celkovej ceny topánok. 

Reklamácia je možná z dôvodu chyby vo výrobe, na základe ktorej vám topánky nesedia, tlačia vás alebo v prípade chybného opätku, zapínania či nesprávnej ozdoby. Keď dorazia hotové topánky,  prídete si ich vyskúšať k nám do salóna, zistíme, či správne sedia alebo či je niekde problém a okamžite riešime situáciu podľa potreby. Reklamácia však môže trvať 2 – 4 týždne, preto si treba objednať topánky čím skôr, aby sme mali čas riešiť nečakané situácie. 

Koľko zaplatím za vysnívané topánky?

Každého zaujíma hlavne cena tohto zázraku, hoci mnohé z vás sa na ňu pred vyskladaním ani neopýtajú, pretože vám je jedno, koľko zaplatíte za topánky, ktoré budú pohodlné a v ktorých vydržíte celý deň či noc. Výsledná cena, samozrejme, závisí od aplikácií a zvolených kombinácií, ale cena základného modelu sa pohybuje od 73 do 76 €. Pri potiahnutom opätku sa pripláca 14 – 18 € a pri aplikáciách 10 – 50 €. Celkovú sumu si povieme po vyskladaní topánok. Pri väčšine objednávok sa zmestíme do 100 €, čo je pri topánkach ušitých na mieru veľmi prijateľná cena, čo myslíte? 

Modré sandálky od Witt s hrubším opätkom môžete nosiť aj každý deň

Ako si môžem rezervovať termín?

Na vyskladanie a objednanie topánok sa môžete objednať na telefónnom čísle +421 948 949 448 alebo nám napíšte na e-mail (objednavky@svadobnysalonaglaia.sk), Facebook či Instagram. Salón máme otvorený iba na objednávku, preto je potrebné rezervovať si termín vopred. Poplatok za skúšku a objednávku topánok na mieru predstavuje 5 €.  

Tešíme sa na vás a vašu spokojnosť po hladkom priebehu svadby či inej akcie vďaka úžasným topánkam na mieru od spoločnosti Witt. 
Šaty na mieru

Tvoje vysnívané šaty až za polovičnú cenu. Čo to znamená? Ty si navrhneš svoj originálny design svadobných šiat a my ti zhmotníme tvoj sen v podobe ich ušitia. Ak nemáš na svoje šaty obrovský budget, pretože svadba ni...

Made with  by Midasto